Intenzívny výcvik KOMPLEXNÁ TRAUMA 21.03.2024 -20.06.2024 PLNE OBSADENÉ, NEPLATIŤ!!!

Vypredané VYPREDANÉ

Výcvik KOMPLEXNÁ TRAUMA  -                JE PLNE OBSADENÝ

poskytuje účastníkom odborné znalosti zo psychotraumatológie, overené zručnosti a nástroje potrebné na účinnú prácu osobami, ktorí prežili traumatické skúsenosti.

Intenzívny výcvik KOMPLEXNÁ TRAUMA  sa zameriava na pochopenie psychologických aspektov traumy, porozumenie mechanizmu vzniku traumatizácie a dynamiky traumy ako aj na rozvoj kľúčových kompetencií v oblasti intervencie a podpory pre klientov vystavených traumatickým udalostiam. 

Účastníci sa naučia identifikovať príznaky traumy, porozumieť mechanizmu vzniku psychickej traumy, zvládať akútne situácie ohľadom traumy, poskytovať emocionálnu podporu a implementovať vhodné intervenčné stratégie do praxe v zmysle integrácie. Výcvik sa zameriava aj na posilnenie kompetencie sebaregulácie a sebareflexie, vymedzenie hraníc pre pracovníkov pracujúcich s traumou.

Čo je cieľom výcviku?

Cieľom výcviku Komplexná trauma je vybaviť  pracovníkov praktickými odbornými zručnosťami, ktoré potrebujú na facilitáciu procesu s traumatizovaným dieťaťom či dospelým, na účinné reagovanie na potreby klientov postihnutých traumou a podporu ich psychického uzdravenia a obnovenia vnútorných zdrojov.

Rozsah: Intenzívny 3-mesačný výcvik v rozsahu 120 hodín 

začiatok 21.03.2024

Forma: ONLINE

Intenzívne 3-mesačné vzdelávanie prebieha online počas 10 týždňov v rozsahu 120 hodín. Okrem toho sú súčasťou kurzu aj prezenčné celodenné stretnutia vo forme zážitkových workshopov, 1 x mesačne v sobotu. Účasť na minimálne 1 prezenčnom stretnutí je povinná, nedá sa nahradiť online.

Podmienka absolvovania min. 80% vzdelávania na získanie CERTIFIKÁTU.

Čo získate absolvovaním výcviku Komplexná trauma?

Výcvik poskytuje účastníkom kľúčové schopnosti pracovať s traumou v rámci rodinného systému a ponúka špecifické stratégie vhodných pre jednotlivých členov rodiny, aby boli schopní lepšie zvládať následky traumatických udalostí. 

Obsah a štruktúra výcviku sú nevyhnutné nielen pre psychológov alebo sociálnych pracovníkov  či špeciálnych pedagógov, ale daný prístup k traume je užitočný v práci aj pre výchovných poradcov, koordinátorov prevencie a pedagógov na školách. 

Aktuálne žijeme v traumatizovanej spoločnosti a často sa s traumou stretávajú aj  učitelia v školách bez toho, aby ich na to niekto pripravil.

Tento výcvik je navrhnutý tak, aby poskytol vedomosti a účinné nástroje, ktoré potrebuje každý, kto prichádza do styku s traumou, aby mohol účinne a empaticky reagovať na potreby jednotlivcov a rodín postihnutých traumatickými skúsenosťami.

Štruktúra výcviku  "Komplexná trauma":

1.MODUL: Definícia komplexnej traumy a jej rozdiely oproti iným formám traumy

Definícia komplexnej traumy oproti vývojovej traumy

Koncept opakujúcich sa traumatických skúseností a ich vplyv na psychiku


    2.MODUL: Príčiny a dôsledky traumatizácie

    Identifikácia hlavných príčin komplexnej traumy, vrátane rodinného prostredia a iných traumatických skúseností v detstve

    Dôsledky komplexnej traumy na emocionálnu, psychickú, a sociálnu pohodu jednotlivca

    3.MODUL: Diagnostika traumy

    Metódy dostupnej diagnostiky komplexnej traumy a hodnotenie jej stupňa závažnosti

    Identifikácia súvisiacich porúch a komorbidít a ich vplyv na priebeh intervencie

    4.MODUL: Intervenčné stratégie pri traume

    Prehľad intervenčných stratégií podľa druhu a závažnosti traumy

    Stratégie zamerané na stabilizáciu klienta, prepracovanie traumatických skúseností a podporu emocionálnej regulácie

    5.MODUL: Špecifiká intervenčnej práce s traumou u detí

6.MODUL: Špecifiká intervenčnej práce s traumou u dospievajúcich

7.MODUL: Špecifiká intervenčnej práce s traumou u dospelých

8. MODUL: Nástroje k vedeniu rozhovoru s traumatizovaným klientom

9. MODUL: Obranné mechanizmy z hľadiska stupňa traumatizácie /zrelé obrany, nezrelé obrany, neurotické obrany, psychotické fromy, prejavy disociácie/

10. MODUL: Projektívne metódy pri traume

11. MODUL: Naratívne spracovanie traumy

12. MODUL: Prípadové štúdie a skupinová práca

Analýza prípadových štúdií a aplikácia teoretických konceptov na praktické príklady

13.MODUL: Integratívna práca s traumou

14. MODUL: Supervízia a podpora

    Supervízia ako nástroj na rozvoj intervenčných zručností a riešenie kazuistík

    Sebareflexia pre pracovníkov zaoberajúcich sa komplexnou traumou

    15. MODUL:Etické a právne záležitosti práce s traumou

Etické zásady v práci s klientmi trpiacimi komplexnou traumou

AKO SA PRIHLÁSIŤ?

počet miest je obsadený a prihlášky už neprijímame 

Prijímame predbežné prihlášky do ďalšieho behu výcviku, termín 15.04.24-07.07.2024

Účastník je prihlásený zaplatením kurzového poplatku 350,- EUR/osoba


O prihlásení rozhoduje dátum úhrady platby. 

Údaje pre platbu:

  VS: telefónny kontakt na účastníka /ideálne MOBIL/ +

do POZNÁMKY PLATBY uviesť: dátum kurzu a email. adresa vrátane MENo,PRIEZVISKo + titul –napr.

v poznámke platby: 2103 jozkomrkvicka@meil.com Mgr.Jozef Mrkvička + VS: 0941 110119

Po zaplatení obdržíte ďalšie pokyny.

Zaregistrujte sa na tento výcvik a získajte schopnosť účinne zvládať náročné situácie traumy s prehľadom, odbornými zručnosťami a jasnou komunikáciou ako kvalifikovaný odborník.

  •  V prípade otázok ohľadom vzdelávania nás môžete kontaktovať:  kurzy@krizovaintervencia.sk alebo interaktivnekurzy@gmail.com, do predmetu uviesť názov vzdelávania výcvik KOMPLEXNÁ TRAUMA

Výcvik o traume je intenzívny 3- mesačný program, ktorý poskytuje účastníkom kľúčové kompetencie, pokročilé intervenčné techniky a praktické skúsenosti v oblasti práce s traumou. 

Výcvik pozostáva z interaktívnych prednášok, skupinových diskusií, prípadových štúdií a cvičeniami, ktoré umožňujú účastníkom získať ucelený pohľad na  problematiku a mechanizmus traumatizácie a naučiť sa efektívne intervenčné postupy. 

Výcvik sa zameriava nielen na teoretické poznanie a pochopenie traumy, ale najmä na praktické zručnosti v terapeutickej práci s klientmi trpiacimi traumatickými skúsenosťami. Účastníci majú možnosť zdokonaliť svoje schopnosti v oblasti diagnostiky traumy, porozumenie dynamiky procesu traumatizácie a použitia intervenčných stratégií podľa druhu traumy. 

Okrem toho výcvik poskytuje aj prostriedky na sebareguláciu a sebareflexiu, aby boli frekventanti výcviku schopní účinne a eticky pracovať s traumatizovanými klientmi, žiakmi či s rodinným systémom ako celkom.

Odborným garantom kurzu je: Mgr.J.Babuljáková, skúsený supervízor, psychológ s viac než 20 ročnou praxou v ČR i SR. Spolupracuje s viacerými inštitúciami - Institut of Applied Psychology ČR, University of Applied Management Brno, Essential College. Je členka Intervenčného teamu Komisára SR, vedie podporné skupiny pre rodičov umierajúcich detí /paliatívna starostlivosť/, dlhodobo sa venuje náhradnej rodinnej starostlivosti a poradenstvu pre rodiny v kríze. Venuje sa prednáškovej činnosti na Ostravskej Univerzite, na Žilinskej Univerzite /Pedagogická psychológia, Psychologická pomoc v kríze, Patopsychológia,../.Pracovala ako krízový intervent UNICEF, aktuálne sa venuje poradenskej psychológii najmä ohľadom porúch vzťahovej väzby, krízovým intervenciám, práci s traumou, lektorskej činnosti pre psychológov, pedagógov a supervíznej činnosti pre pracovníkov v priamej práci s klientmi vrátane krízovej supervízie.

Výcvik je cenovo dostupný, pretože našim cieľom je zvýšiť rozsah dostupnej odbornej podpory. Táto iniciatíva je podporená našou neziskovou organizáciou.

Pre koho je výcvik určený?

Výcvik je určený pre profesionálov v oblasti pomáhajúcich profesií, vrátane pedagógov, sociálnych pracovníkov, asistentov pedagóga, psychológov, lekárov, špeciálnych pedagógov, výchovných poradcov, sociálnych pedagógov, preventistov, pracovníkov s mládežou a študentov.

Jeho cieľom je poskytnúť praktické nástroje a znalosti týmto odborníkom, aby mohli účinne reagovať na náročné situácie vo svojom pracovnom prostredí a poskytnúť potrebnú podporu klientom, deťom, študentom a rodičom.

Kurz sa zameriava na rozvoj schopností a zručností účastníkov pri riešení komplexných situácií, čím prispieva k vytvoreniu bezpečnejšieho a podpornejšieho prostredia v školských zariadeniach alebo v zariadeniach soc.služieb.

Prijímame predbežné prihlášky do ďalšieho behu výcviku, termín  15.04.24-07.07.2024

350,00 €